RX470 bios flash (w...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

RX470 bios flash (win7 driver error 43)


(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  

Ahojte,
dnes som skusobne upravil bios pre lepsie vysledky tazby eth na jednej RX470. Po flashnuti a restarte ale ovladac kartu stopne a v spravcovi zariadeni mi oznamuje chybu 43. Ide o windows 7, mate s tym niekto skusenosti? Zatial som jej dal povodny bios, aby nezahalala a tazila.


Citace
(@boledo)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 3
 

Ahoj vyskusaj iny driver vraj 16.10.1 je najlepsi aj ked ja som nepostrehol ziadne zmeny pri zmene driveru (akurat ze najnovie mi nejdu vobec :))..a ked nie tak daj win 10 tak ci tak raz budes musiet prejt nan.


OdpovědětCitace
(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  

Diky za radu, ale ako som sa docital na nete ohladom tohto problemu, tak obycajny driver by zrejme nepomohol. Nasiel som riesenie co treba vo win7 spravit po flasnuti karty/kariet. Ak by niekto upravoval BIOS, tak sa mu to moze zist:

1. stiahnut upraveny subor atikmdag http://www.win-raid.com/t892f16-AMD-and-Nvidia-GOP-update-No-requests-DIY-19.html#msg30028

2 stiahnut DSEO http://www.ngohq.com/?page=dseo

3. spustit cmd ako spravca a zadat prikazy:
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

4. spustit DSEO > vybrat test mode > restartovat pc do SAFE MODU

5. skopirovat modifikovany subor do windows/system32/drivers > restart

6. spustit DSEO > sign a system file ktory sme nakopirovali > posledny restart a je to hotovo, windows nema problem s ovladacmi


OdpovědětCitace
(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  

ahoj,
v bode 5 musis *.rar subor ktory si stiahol v bode 1 rozbalit a skopirovat do zlozky windowsov (neviem cestu pre win10; stary subor som pre istotu premenoval *.old), ale musi to byt do system32/drivers (nezabudni ze musis byt v safe mode, kde si restartol pc v bode4)
v bode 6 spustis opat DSEO, ktore si uz pustal v bode 4, ale tentokrat vyberies moznost sign a system file a cestu zvolis k suboru ktory si nakopiroval do system32/drivers. Restartujes pc a uvidis...

W10 nemam a nechcem mat tak dlho ako to len pojde, tak prakticku skusenost ti nemozem dat.


OdpovědětCitace
(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  

Dnes som skusil na dalsej zostave vynechat restart medzi bodmi 5 a 6. DSEO slo spustit v safe rezime a aj podpisat kopirovany subor. Takze bod 5 a 6 sa da urobit naraz a usetrit tak jeden restart.


OdpovědětCitace
(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  

Ja mam bohuzial lacnejsie asus strix rx470, ktore povodne neboli urcene na tazbu eth. Maju pomalsie pamate, takze moj bios by ti asi velmi nepomohol, skor naopak.

Dnes som na skusku objednal https://www.alza.sk/sapphire-nitro-radeon-rx-470-8gb-d4383070.htm#alternativy
Ma 8000MHz GDDR5, tak som zvedavy co z nej vykuzlim. Ale ani nejaky moj dobry vysledok ti potom nepomoze, lebo mas 4GB verziu 🙁
Ked ma sklame, tak dalsiu skusim objednat tu tvoju. Aky stabilny hashrate si na tej rx470 dosiahol?


OdpovědětCitace
(@boledo)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 3
 

ja som na nej vykúzlil  28.3mh/s

core clock: 1074

memory clock: 2100

voltage: -96

+flash

spotreba jadra=87

teplota: 84


HexaMaster sa to páči
OdpovědětCitace
(@minno)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 3
 

ahoj, pomozete mi prosim niekto sa zorientovat v parametroch GPU, co je podstatne pri vybere GPU a co naopak nie z pohladu miningu?
Snazim saprist na to, ako vybrat kartu s optimalnymi defaultnymi hodnotami, pre aktualny mining ETH + dual.

napr.
- 4GB vs 8GB
- 6600, 7000 vs 8000 MHz
- 1208, 1226, 1143 MHz
- boost clock 1260, 1270 vs 1306MHz

Co sa tyka overclock, underclock ake su zavilslosti tychto parametrov?

Mam 4x karty Sapphire Nitro+ RX480 4GB OC.
2x ELPIDA, 1x SAMSUNG, 1x HYNIX. 3 znich maju v Polaris Editore tabulku s frekvenciami ako je vo vacsine pripadov 1500, 1750, 2000, ale na jednej  ELPIDA je to ako na obr.. Viete to niekto ako nato cez Polaris editor, alebo tento typ si s Polaris edit nerozumie.

Na jednej ELPIDE upravou MHz, mV cez Watt, Trixx, Afterburner nedosahujem ziadnu zmenu, vobec nic, resp. upravim, ale ziadna zmena, stale si ide svoje cca 22 mh/s, jednoducho hlucha :). nech nastavim cokolvek ziadna zmena. Skusal som upravit v hexaeditore bios, ale karta hlasila vo WIN chybu 43 (postup od lolosrot uvedeny vyssie som zatial neskusal), tak som to vratil spat a ide si svoj standart.

Ostatne karty cez Trixx bez zasahu do bios stabilne cca 26,7 mh/s, cca 82-84W, teplota cca 72 pri ETH. 


OdpovědětCitace
(@lolosrot)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 11
Topic starter  
Příspěvek od: boledo

 

ja som na nej vykúzlil  28.3mh/s

core clock: 1074

memory clock: 2100

voltage: -96

+flash

spotreba jadra=87

teplota: 84

   

Ta moja rx470 8g(samsung) zatial po dnesku 28,8-28,9. Ak bude v pondelok cas, tak sa s nou este pohram, na vikend ju necham makat, nech si na seba zarobi 🙂
Najlepsie mi vysiel timing strap 1750.


HexaMaster sa to páči
OdpovědětCitace
(@boledo)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 3
 

ake mas nastavenie? podel sa s nami 🙂


OdpovědětCitace
(@hexamaster)
Významný člen Admin
Přidán: pred 8 rokov
Příspěvky: 38
 
Příspěvek od: minno

 

ahoj, pomozete mi prosim niekto sa zorientovat v parametroch GPU, co je podstatne pri vybere GPU a co naopak nie z pohladu miningu?
Snazim saprist na to, ako vybrat kartu s optimalnymi defaultnymi hodnotami, pre aktualny mining ETH + dual.

napr.
- 4GB vs 8GB
- 6600, 7000 vs 8000 MHz
- 1208, 1226, 1143 MHz
- boost clock 1260, 1270 vs 1306MHz

Co sa tyka overclock, underclock ake su zavilslosti tychto parametrov?

Mam 4x karty Sapphire Nitro+ RX480 4GB OC.
2x ELPIDA, 1x SAMSUNG, 1x HYNIX. 3 znich maju v Polaris Editore tabulku s frekvenciami ako je vo vacsine pripadov 1500, 1750, 2000, ale na jednej  ELPIDA je to ako na obr.. Viete to niekto ako nato cez Polaris editor, alebo tento typ si s Polaris edit nerozumie.

Na jednej ELPIDE upravou MHz, mV cez Watt, Trixx, Afterburner nedosahujem ziadnu zmenu, vobec nic, resp. upravim, ale ziadna zmena, stale si ide svoje cca 22 mh/s, jednoducho hlucha :). nech nastavim cokolvek ziadna zmena. Skusal som upravit v hexaeditore bios, ale karta hlasila vo WIN chybu 43 (postup od lolosrot uvedeny vyssie som zatial neskusal), tak som to vratil spat a ide si svoj standart.

Ostatne karty cez Trixx bez zasahu do bios stabilne cca 26,7 mh/s, cca 82-84W, teplota cca 72 pri ETH. 

   

Doporučujem pri úprave elpida biosov používať pozmenený polaris editor  https://github.com/tpruvot/PolarisBiosEditor/releases/tag/1.4.1  


OdpovědětCitace
(@minno)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 3
 

dakujem, ked sa k tomu dostanem skusim a dam vediet...
teraz testujem rx470 nitro+ 4gb, mozem mi prosim sem hodit, parametre by som mal upravit cez tento upraveny polaris, kedze tych v tab s freq je toho viac?

resp. vies mi hodit obr. tvojho nastavenia niektorej tvojej rx470 nitro+ 4gb (freq, mV)?

dakujem


OdpovědětCitace
Zdieľať: