Duálna ťažba (Ether...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Duálna ťažba (Ethereum + SIA) so Sapphire RX 470 8G Nitro

Stránka 2 / 2

(@southpark)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 5
 

Zdravim, chcem sa spytat akym sposobom pomoze inteligentna zasuvka k tomu, aby ste si vedel spustit PC na dialku? Nepochopil som ten princip. Ved bud do PC stava ide alebo nie 🙂  Ako donutit PC cez inteligentnu zasuvku aby sa sam nastartoval??? Dakujem za info... Lubo


OdpovědětCitace
(@hexamaster)
Významný člen Admin
Přidán: pred 8 rokov
Příspěvky: 38
Topic starter  

Ahoj Lubo, jednoducho - modernejšie základné dosky umožňujú cez BIOS nastaviť automatické naštartovanie po výpadku prúdu - tz. pokiaľ PC "zmrzne" natoľko, že je neovládateľný cez akúkoľvek vzdialenú správu, je možné inteligentnou zásuvkou dodávku prúdu prerušiť a následne opäť obnoviť, čo pri zapnutom automatickom štarte funguje ako kvázy tvrdý reštart PC. 


OdpovědětCitace
(@southpark)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 5
 

Diky za info, preste tento problem som si vyskusal aj ja a nebyt pri PC, nemam ho ako resetnut 🙂 Rozmyslam zapojit 2 grafiky priamo na dosku a spravit z toho kvazy mini rig. Mam RX470 4GB a chcem este doplnit k tomuto RX470 8GB.Len neviem ako na to. Mam 500W zdroj 80+ cize by som to mal vykonovo zvladnut, no neviem ako zapojit tie grafiky. Teoreticky by sa mal medzi obe grafiky zapojit Crosfire kabel, ale co som videl rigy tak nic take som nevidel. Mam dosku, kde su 2x PCI Expres 3 sloty. No v manualy je pisane, ze je potrebne 2 grafiky prepojit cez Crosfire (odporucaju totozne grafiky). Ako by ste to zapojili vy v mojom pripade (2 pamatovo odlisne grafiky)? Treba mi nejake risery alebo nieco ine??? Ta druha grafika sa bude dat zapojit do toho druheho PCI-E 3 slotu bez problemov? Doska je: MSI 7751v1.1 (Z77A-GD55). Prvu kartu mam zapojenu priamo zo zdroja pridavnym 8 pinovym kablom. Zdroj ma tusim este jeden mozny pridavny 8pin kabel. Vsetko to mam v PC bedni, takze ziadne specialne upravy ako napriklad homemade RIG. Dakujem za rady... Ak mi odpisete sem, prosim o skopirovanie textu aj do mailu: lubomirhelc@gmail.com    mail mi pride okamzite na rozdiel od navstevy stranky, dikes 🙂


OdpovědětCitace
(@southpark)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 5
 

@HexaMaster

Prosim ta, chcem sa spytat, predpokladam, ze mas tiez PCI-E Risery... akym sposobom ich napajas stavou? Tymi kablami molex versus SATA z Ciny? Cital som niekde, ze je lepsie riesenie napajat to priamo zo zdroja cez molex (aby kable nezhoreli). Specialne RX 470 a RX 480 su na to citlive. Bojim sa, ci zdrojovy MOLEX bude mat rovnake usporiadanie zil ako ten SATA - MOLEX kabel z Ciny, aby mi neodpalilo grafiky ak su zily nahodou prehodene 🙂


OdpovědětCitace
(@profit5)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 2
 

Zdravím HexaMaster. S ťažením kryptomeny nemám žiadne skúsenosti. Chcel by som si vykladať svoj vlastný RIG. Zostavu by som si vyskladal z tvojho zoznamu. S tým by som nemal mať problém.  Do konca roka mám v pláne nakúpiť komponenty, zostavu vyskladať a sprevádzkovať.  Ak by som mal s niečím problém chcem sa spýtať či by som mohol počítať s tvojou pomocou? Predpokladám že s nastavením parametrov problémy mať budem. Ešte otázočka. Vo fóre kolega Nikko k svojej zostave pridal nasledovné komponenty: PCIe PCI-E PCI Express Riser Card 1x to 16x USB 3.0 Data Cable SATA to 4Pin IDE Molex Power Supply for BTC Miner Machine – načo bude potrebná napr. táto karta? Budem ju potrebovať aj ja? Ďalej tam mal : IMC Hot PC Case Mainboard Power on/off Push Button Switch Connector Cable 5pcs.Predpokladám že je to na reset CPU, ale je to vôbec potrebné. Ak by sa to riešilo cez inteligentnú zásuvku, neboli by tieto switche asi treba.


OdpovědětCitace
(@southpark)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 5
 

@Profit5

PCI Riser je zariadenie, vdaka ktoremu mozes osadit graficku kartu do vacsej vzdialenosti od zakladnej dosky. Ak planujes dolovat len s jednou grafikou tak ti to moze byt jedno ci ju osadis na dosku alebo dalej od nej. Ak chces ale pouzivat viac grafik naraz, bolo by technicky nie vhodne osadzat vsetky na jednu dosku, hlavne kvoli teplote a zrejme aj napajaniu stavou. Tak ci tak zohnat dosku s viacerymi PCI-E 16x portami je narocne, mozno aj nerealne. Grafiky produkuju nadmerne teplo a ak by mali byt na doske vedla seba blizko, situaciu to len zhorsuje. Preto sa voli cesta RIGU, kde su grafiky v dostatocnej vzdialenosti od vsetkeho a tym padom ich nic tepelne neovplyvnuje. Ani oni neovplyvnuju susedov dookola 😀 PCI-E 1x slot bohate staci pre pripojenie grafiky cez RISER (rychlost tazby to neovplyvnuje) a aj zakladnu dosku s viacerymi PCI-E 1x slotmi najdes ovela jednoduchsie. Otazkou je pre mna uz len pridavne napajanie RISEROV. Pribaleny sata vs molex kabel je slaby a hrozi vysoke riziko zhorenia kablov. Na forach radia pripojit RISERY priamo z molexov od zdroja. Len som si nie isty, ci su vetvy identicke. Bojim sa aby neboli prehodene (oproti cinskemu sata vs molex kablu). Prehodenie by grafikam neurobilo dobre, mozno by ich to aj zabilo... Treba to radsej premerat/odskusat skor nez sa to zapoji do grafiky.

 

Tie spinace reset a power nie su az take drahe aby sa na tom malo setrit myslism si. Zo zaciatku stavby rigu sa zidu, no po nastelovani su to bezpredmetne suciastky AK BERIEME DO UVAHY, ze mame inteligentnu zasuvku, doska podporuje AUTOSTART po odpojeni a znovunahodeni stavy a vsetko funguje ako ma. 


OdpovědětCitace
(@profit5)
Nový člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 2
 

Vďaka za odpoveď a informácie.  Nevieš kde by sa dal ten PCI Riser čo najrýchlejšie objednať? Cez Aliexpress to trvá dosť dlho.


OdpovědětCitace
(@southpark)
Aktívny člen
Přidán: pred 7 rokov
Příspěvky: 5
 

Ja osobne som tiez objednaval cez Ali, zatial mi to ani neprislo takze neporadim. Mozno eBay alebo Amazon. Alebo nieco ine, ale za vacsie peniaze 🙂 Mimochodom bacha na farebne vyhotovenie riseru (reviziu). Tiez som objednal radsej viac riserov, vraj nie vzdy kazdy funguje (rad by som vedel, co na nich odchadza, aspon by som vedel opravit si ho samodomo... ze by kondiky?) daj mi na seba mail, ak budes daco potrebovat mozme to riesit mailom, Hexamaster uz je da sa povedat neaktivny a moc casu na odpisovanie asi nema bohuzial... aj nanho by som chcel mailovy kontakt, keby to bolo mozne 🙂 moj mail: lubomirhelc@gmail.com


OdpovědětCitace
(@hexamaster)
Významný člen Admin
Přidán: pred 8 rokov
Příspěvky: 38
Topic starter  

Ahojte, ospravedlňujem sa za dočasnú neaktivitu. southpark, pokojne mi nechaj správu cez facebook stránku peniaze.digital, ozvem sa 


OdpovědětCitace
(@newfuture)
Nový člen
Přidán: pred 6 rokov
Příspěvky: 1
 

Cawes,chcem sa opýtať ešte používaš túto zostavu,alebo máš niečo nové?vedel by si mi pomôcť so zostavením a nastavením rigu.co by si mi teda odporučil,vidím že máš plno dobrých skúseností.dakujem


OdpovědětCitace
(@jonasmehler46)
Nový člen
Přidán: pred 6 rokov
Příspěvky: 1
 

I have questions, why RX 470 and not 480? what might be MHash/s on RX 480 about? why minujes dualne? for what reason not all fair to ethereum? what's more, what is it, tweaking? also, what amount do you need to purchase kwh before tweaking and underclocking and after that? Much obliged ...


OdpovědětCitace
Stránka 2 / 2
Zdieľať: